O mnie

Jestem dyplomowanym dietetykiem, licencjat obroniłam w 2020 roku więc jak widzisz nie mam jeszcze setki opinii w Google.

Mam nadzieję, że jednak nie zniechęci Cię to do współpracy ze mną.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga gdzie po części możesz poznać moje podejście do żywienia i wiedzę jaką posiadam.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców, daje mi to doświadczenie w tym jak przemycić dzieciom coś zdrowego oraz jak zrobić szybki i pożywny posiłek.

Specjalność, którą wybrałam na studiach  to osobisty trener zdrowia. Oprócz wykształcenia w temacie żywienia i dietoterapii dała mi ona wiedzę w kwestii aktywności fizycznej.

Napisałam pracę licencjacką opartą o współpracę ze swoim pierwszym podopiecznym, którego celem było budowanie masy mięśniowej na diecie wegetariańskiej. Sama z ciekawości przeszłam na dietę bezmięsną na pół roku. Uważam to za cenne doświadczenie, które dało mi dużo inspiracji i wiedzy w tej kategorii dietetyki.

Uważam, że dietetyk jak lekarz powinien wybrać dziedzinę, w której się specjalizuje. Nasza dziedzina jest tak pełna nowych badań i informacji, że nie wystarczyło by mi czasu na pracę, gdybym musiała to wszystko przeczytać. Z tego powodu obecnie w kręgu moich zainteresowań (oprócz powyższych tematów) jest zespół metaboliczny, zaburzenia endokrynologiczne, anemia, żywieniowe wspomaganie niepłodności.

W przyszłości planuję rozwijać się w stronę psychodietetyki, ponieważ uważam, że moim podopiecznym nie brakuje wiedzy o zdrowym odżywianiu, którą można dostać na każdym kroku, tylko brakuje im kogoś kto pomoże im przejść przez te zmiany.

Zdjęcie dietetyk Adriana Miękus